عوامل اقتصادی:
عوامل اقتصادی: روی صحبت با افرادی است که خود را در کار غرق می کنند. گرایش انحرافی مرد به فعالیت های بیرون از خانه ، به صورتی فزاینده از فرصت های لازم برای روابط  می کاهد. مردی که تا این حد خود را غرق در فعالیت های اقتصادی و شغلی می کند دیگر وقت چندانی برایش باقی نمی ماند تا با زن خود صحبت کند. در دنیای مرد پر تلاش ، رویدادهای تصادفی زیادی وجود دارند که باید به عنوان عوامل موثر دیگر مد نظر داشت. در روزهایی که مرد در کار خود به موفقیت دست می یابد، علاقه او بیشتر است از روزهای که در کار خویش دچار شکست می شوند. امنیت اقتصادی و اجتماعی در کامیابی زوج ها بسیار موثر است. ترس و اضطراب حاصل از عدم امنیت اقتصادی به خانه راه پیدا می کند و زن و شوهر ر ا نسبت به هم بی حوصله ، بی گذشت و پرخاشگر می کند. دز چنین حالاتی درجه تطابق البته به شخصیت زن و شوهر نیز بستگی دارد. 2-خستگی ذهنی و فیزیکی: خستگی یکی از عوامل سست کننده  به شمار می رود. خستگی ذهنی بیش از خستگی فیزیکی قابلیت واکنش را کاهش می دهد. آن دسته از فعالیت های جسمی که باعث خستگی و کاهش تمایل می شود ، بیشتر به تفریحات بر می گرد نه به فعالیت کاری. خستگی ذهنی بیش از هر نوع خستگی دیگری بر فعالیت و روابط  تاثیر ویرانگری می گذارد. 3– افکار منفی  : تصورات و افکاری وجود دارد که بسیاری از زوج ها با آن روبه رو هستند. این افکار می تواند بر میل و اشتیاق  تاثیر بگذارد. این دیدگاهها که اغلب منعکس کننده طرز تلقی خود ، از خویش و همسر  هستند، به سادگی اصلاح شدنی هستند.
(1) نظر
برچسب ها :
فواید یوگا برای برخی از مشکلات سلامتی

فواید یوگا برای برخی از مشکلات سلامتییـوگا از همان آغـاز پیدایش خود، فـواید بـی شماری را برای
افرادی که آن را تمرین مـی کردند، نشـان داده اسـت. اخیراً
شـواهـد نشان داده اسـت کـه ایـن ورزش بـرای افـرادی کـه
مشـکلات خاص سلامتی دارند، مثل کسانی کـه از فشـار
خـون بـالا، فیـبرومـالژا و اسـکولیوز (خمیدگی طرفی ستون
مهره ها) رنج می برند، بسیار مفید است.

فیبرومالژا وضعیتی است که ریشـه در بـافـت هـای پیـوندی
بدن دارد و باعث التهاب و سوزش در تاندون ها و رباط های
بدن میشود. افراد مبتلا به این مشکل، علاوه بر درد ناشی
از آن، دچار بی خوابی یا کم خوابی شده و این مسئله منجر به ایجاد خستگی شدید در آنها و رفته رفته منجر به بروز افسردگی و اضطراب در بسیاری از مبتلایان می شود. در اکثر اوقات این مشکلات با مصرف داروهایی که برای این مشکل تجویز می شود، تشدید شده و مبتلایان دچار ضعف جسمانی شدید شده و حرکت کردن برایشان بسیار دشوار می شود.

یوگا به طرق مختلف فواید زیادی برای این مشکل دارد. از آنجا که تمرینات یوگا، قدرت مغز عضلات را تقویت می کند، میزان خستگی و درد عضلنی در مبتلایان این مشکل کاهش می یابد. با بالا رفتن استقامت و بنیه، وضعیت فیزیکی و ذهنی بیماران بهبود می یابد. همچنین تجربه نشان داده است که یوگا باعث تقویت خواب و قدرت تمرکز می شود. همچنین، بااینکه برخی از انواع پرفشارتر تمرینات باعث بدتر شدن علائم این بیماری در مبتلایان می شود، یوگا که ورزشی کم فشار است بافت های پیوندی بدن را تقویت کرده و دامنه حرکت وسیعتری را برای فرد ایجاد می کند.

آنچه مربیان باید خوب از آن آگاه باشند این است که به خاطر طبیعت این مشکل و بیماری، یک مقدار درد به طور مداوم با فرد می ماند. با وجود این ناراحتی و درد، شاگردها باید یاد بگیرند که با آن کنار بیایند و همچنین محدودیت های فردی خود را بشناسند. این بستگی به خود شاگرد دارد که چه موقع استراحت کند، و مربی باید بداند که شاگردهایی که این مشکل را دارند محدودیت بیشتری دارند. یوگا نباید به هیچ عنوان باعث خستگی بیش از حد شاگردان شود. اما تمرین طولانی مدت با روند پیشرفت کند، بسیاری از علائم این بیماری را تدریجاً در فرد از بین می برد.

برای بسیاری از افراد، یوگا فشار خون و میزان استرس را پایین می آورد. فشار خون بالا برای قلب و عروق بسیار مضر است. قلب باید خیلی سخت تر کار کند تا خون را پمپاژ کند و رگ ها در برابر آسیب ناشی از جریان خون قوی، مقاومت می کنند. بالا بودن فشار خون به مدت طولانی فرد را در معرض حمله قلبی، سکته و نارسایی کلیه قرار می دهد.

یوگا به طرق مختلف برای این مشکل نیز فایده بخش است: با مقابله با عوامل، برطرف کردن علائم و متوازن کردن سیستم عصبی که میزان استرس بدن را کنترل می کند. یوگا همچنین به بازگرداندن قابلیت ارتجاعی رگ های خونی نیز کمک می کند و این مسئله احتمال آسیب را در افراد مبتلا به فشار خون پایین می آورد. فعالیت ها و تمرینات تنفس و مدیتیشن به پایین آوردن سطح استرس بدن کمک می کند که درمقابل بدن را متوازن می کند.

مربی باید افراد مبتلا به فشار خون را تشویق به انجام تمرینات نشسته و خوابیده و همچنین هم شدن های به سمت جلو و وارونگی کند. اما، در این مورد هم مثل هر ورزش دیگر، مهم است که بدانید آیا وضعیت فشارخون فرد تحت مراقبت پزشک هست یا نه. اگر اینطور نباشد، شاگرد باید قبل از انجان حرکات وارونگی یا اینورژن، فشارخون خود را پایین بیاورد.

اسکولیوز وضعیتی است که در آن، ستون مهره ها دچار خمیدگی می شود. تاثیرات ناشی از این مشکل بسیار جدی و دشوار است و با تغییر مرکز ثقل بدن، توازن آن را برهم می زند. به طور کل سه نوع خمیدگی هستند که می توانند این وضعیت را تاب بیاورند. برحسب اینکه اسکولیوز از نوع ساختاری است یا کارکردی شدت آن متفاوت است. این وضعیت ممکن است بسیار دردناک باشد اما برای خیلی از افراد مبتلا به این مشکل، یوگا بسیار مفید است.

برای شاگردان مبتلا به اسکولیوز فشار باید بر روی تراز کردن و هم محور کردن وضعیت قرارگیری باشد. و انجام حرکات کششی و تقویت عضلات اهمیت زیادی دارد. این مسئله به کاهش درد و سختی که این مشکل در بدن ایجاد می کند کمک می کند. تمرکز بر روی پاها است، باید پاها با حمل کردن بخشی از وزن، توانایی متعادل کردن فشار وارد بر ستون مهره ها را داشته باشند. همچنین، وضعیت قرارگیری پاها برای حفظ تعادل اهمیت بسزایی دارد.

باید در نواحی عضلات شکم، تقویت قدرت صورت گیرد تا از کار بیش از حد عضلات پشت که ممکن است منجر به سفت و سخت شدن و درد گرفتن آن شود، جلوگیری شود. نکته آخر تنفس است. به خاطر خمیدگی و انحنای ستون مهره ها، معمولاً شُشی که در آن سمت قرار دارد به میزان کافی تنفس نخواهد گرفت. با توجه به این مسئله فرد باید سعی کند یکی در میان از هر طرف نفس بکشد تا سینه باز شده و توازن بیشتری در بدن ایجاد شود. شاگردهای مبتلا به اسکولیوز با یوگا یاد می گیرند توازن داخلی بدنشان را بالا ببرند.

بااینکه هرکدام از این وضعیت ها، مشکلات ناتوانی برای مبتلایان آن ایجاد می کند، یوگا می تواند درمانی برای عوامل پیدایش و علائم این مشکلات باشد و هیچگونه عارضه جانبی نیز برای آنها ایجاد نکند. شاگردهای یوگا که از یکی ازاین مشلات رنج می برند، با استفاده از یوگا به همراه مراقبت های پزشکی آگاهی و توجه بیشتری نسبت به بدن خود پیدا می کنند و دردشان نیز تسکین می یابد. مربی باید به نیازهای فردی این افراد توجه بسیار داشته و برای ایجاد دوباره توازن در بدنشان آنها را راهنمایی کند.
(0) نظر
برچسب ها :
تقويت كننده ها در عطاری ها

تقویت کننده ها  در عطاری ها

  « 43 درصد مردان و 31 درصد زنان ایرانی به اختلالات جنسی دچارند . » همین جمله از دبیر سمینار تشخیص و درمان اختلالات عملکرد کافی است تا بازار داغ عطاری ها  مدعیان فروش داروهای تقویت قوای عمومی بدن ٬ رونق بگیرد یا بعبارتی بازار مکاره شود . بسیاری از مردم و بویژه جوانان در شرف ازدواج یا همه افراد متاهلی که به مشکل ارتباط  با همسر خود دچار میشوند ٬ سوال های پاسخ داده نشده فراوانی دارند که با وجود نبود یا کمبود امکانات مشاوره و راهنمایی های عملی در کشور ٬ راهی مغازه های بدون نظارت کنار خیابان میشوند که پزشکان را در این زمینه به هیچ وجه قبول ندارند و بدون اجازه معتبر برای بیماران ٬ انواع توصیه های پزشکی و تقویتی را با تحویل انواع مکمل ها ارایه می کنند . جالب است بدانید که به جز ترکیبات دارویی گیاهی که برخی از عطاری ها درست می کنند و به خورد مردم  از همه جا بی خبر می دهند ٬تنوع این داروهای ترکیبی هم بر اساس گیاه به کار رفته زیاد است افشره گل سرخ از جمله مواردی است که یا به صورت آماده یا سفارشی برای تقویت قوا و رفع مشکلات آن برای افراد تجویز می شود . بطور مثال جینسنگ یا گیاه جوانی ادعا میشود که تقویت کننده عمومی بدن و حاوی هورمون است . این در حالی است که افراد مبتلا به پرفشاری خون نباید از این گیاه استفاده کنند یا همراه نوشابه ها و چای و قهوه نباید مصرف شود . اما کدام عطاری این موضوع را به شما میگوید؟ روانشناسان بر این باورند که مشکلات رفتاری و نبود امکانات مشاوره و وابستگی به موادی مانند سیگار و مخدرهای دارویی و غیر دارویی ٬ از عوامل بروز مشکلات  می باشند . بنابراین سنگ بنای درمان اختلالات  ٬ مشاوره با روانشناس و روان پزشک و در صورت نیاز مراجعه به متخصص اورولوژی یا متخصص بیماری های زنان است . اما در این میان مسوولیت های معاونت دارو  غذای وزارت بهداشت می ماند که این موضوع ٬ به طور قطع از دغدغه های ایشان است ولی با توجه به آیین نامه ها و قوانین به حق سفت و سخت دارویی شیمیایی و وجود کارخانه های داروسازی ٬ باید هر چه سریعتر فکری به حال عطاری ها و دارو فروش های سنتی انجام گیرد .  
(0) نظر
برچسب ها :
X